Den první (neděle) – Tak zase po roce na Kostelní Bříze

Program dne:

  • Ráno: Příchod do tábora
  • Odpoledne: Zabydlování se, hry v parku

Jídelníček:

  • Polévka: Zeleninová polévka s noky
  • Oběd: Vepřový guláš s těstovinami
  • Svačina: Vodní meloun
  • Večeře: Lívanečky s marmeládou a zakysanou smetanou

Tradice velí, že se každý rok v srpnu sejdou mladí hasiči a hasičky, aby si společně užili dvou týdnů rekreace, zábavy a nabývání nezapomenutelných zážitků. To vše na táboře situovaném v areálu chovatelů na Kostelní Bříze. A jaká škoda by byla tuto tradici porušit!

Tak jsme i dnes, v deset hodin dopoledne u hasičské zbojnice, společně zahájili další ročník tábora mladých hasičů z Březové. Zatímco se v areálu připravoval oběd, děti se ujaly o jeho zásluhu výšlapem z Březové na Kostelní Břízu. Počasí nám přálo a brzy jsme zdárně začali rozpoznávat obrys kostelní věže a později i budovy v areálu.

Oběd byl za námi, po něm byly děti poučeny o bezpečnosti, pravidlech a chodu tábora. Následovalo ubytování se v areálu, rozebrání zavazadel a dělba postelí. Po mírném osvěžení odpolední svačinou jsme se s dětmi vydali do zámeckého parku, kde zužitkovali svou překypující energii a unavili i nás, vedoucí, zapojením do některých svých her a aktivit.

Návrat do areálu na večeři, volný večerní program a následné promítání filmu při večerní hygieně završili dnešní zahajující den. Už jen ulehnout ke spánku a připravit se na zítřek, jímž se už naplno rozjede dlouhé týdny připravovaný bohatý program, který na děti letos čeká.

Samozřejmě fotografie z dnešního i dalších dnů si můžete prohlédnout v naší táborové galerii.